• Saku Läte nime kasutamine ja käänamine

  17. detsember 2018

  Saime kirja ühelt inimeselt, kes küsis, miks meie kohvibrändi nimi ei ole „Nauding Saku Lättelt?“ Meie kohvibrändi nimi on Nauding Saku Lätelt. Tegu ei ole eksimusega. Me oleme kursis, et eesti keeles käänatakse sõna „läte“ just niimoodi nagu ülal toodud, aga me sihilikult väldime nimekuju „Lätte.“

  Saku Läte on patenteeritud brändinimi, millele oleme loonud CVI. Saku Läte nimekuju on üks osa meie CVI-st ehk korporatiivsest identiteedist.

  Meie stiiliraamatu oluline osa on see, et me enda ettevõtte nime ei kääna nii nagu seda on eestikeelne sõna allikas-läte. Me käsitleme nimeosa Läte pigem nagu võõrsõna, mis käändub teiste reeglite järgi. See on taotluslik.

  Miks nii? Saku Läte on osa Venden grupist, rahvusvahelisest ettevõttest. Meie klientide seas on tekkinud ka varasemalt segadus, et kas me oleme siis Saku Lätte või Saku Läte. Eriti just nende klientide seas, kes ei ole eestlased.

  Selle segaduse vältimiseks oleme enda CVIs ära sätestanud ka meie brändi nimekuju, seda ka käändes.

   

  Airi Freimuth
  Saku Läte OÜ
  Joogivesi, mis hoolib

   

 • Kas Saku Lätest saab ka jõulukingitusi osta?

  10. detsember 2018

  Jah, põhimõtteliselt küll, eriti kui su kodus elavad tõelised kohvifännid. Saku Läte ei ole küll päris jõulukaubamaja, eriti mänguasjade suhtes, aga nii mõnigi klient on koostöös meiega soovinud oma sõbrale või sugulasele teha teistmoodi kingituse. Meil on olnud kliente, kes on nt. oma ema üllatanud Saku Läte veeautomaadiga, selleks, et ema saaks teha endale kiiresti teed ja kohvi. Pole just...