• 5 punkti, kuidas hooldada kohvimasinat

  05. november 2018

  5 punkti, kuidas hooldada kohvimasinat

   

  Novembri ja detsembri pühendame kohvimasina hooldusele. Meil on ka superäge pakkumine kohvimasina uutele omanikele, vaata postituse lõpust.

  Me oleme varasemalt rääkinud, kui oluline on hooldada kohvimasinaid. Selle artikli võid leida siit  https://sakulate.ee/kohvimasinad-ning-nende-hooldamine-ilma-selleta-lihtsalt-ei-saa/ ja siit https://sakulate.ee/meeldetuletus-kohvimasinate-omanikele/

  Toonitan ka praegu, kui oluline on kohvimasina ehk espressomasina hooldamine. Me näeme aeg-ajalt seda, kuidas inimesed ei viitsi hooldada kohvimasinat või ei pea seda oluliseks. Te võite kolm korda arvata, mis sellest kohvimasinast saab? Just, õige! Juhtub sama, mis nt. auto hoolduste tegemata jätmisel, espressomasin lihtsalt enam ei tööta ja ei pruugi tööle hakatagi (ilma suure remondita).

  Toon välja 5 tähtsamat hooldust, mida tuleb kindlasti espressomasinale regulaarselt teha. Hoolduste tihedus sõltub tarbimise tihedusest (just nagu autol) ja nt. JURA kohvimasin annab selle vajadusest ise teada. Muide, minu meelest on JURA üks espressomasinatest, mida on ülimalt lihtne hooldada. Miks?

  1. Ta annab igal sammul teada, mida sa tegema pead ja
  2. Sa ei pea juures ootama, kuni masin hooldust teeb, ta annab õrna häält tehes märku, kui sa pead järgmisi liigutusi tegema.

  Nüüd aga hoolduse juurde tagasi.

  1.Igapäevane hooldus.

  Tavaliselt hõlmab see seda, et sa:

  1. Tühjendad vedelikusahtlit-kohvipaksusahtlit vajadusel
  2. Lisad vett ja kohviube
  3. Puhastad piimasüsteemi peale piimakohvi tegemist
  4. Hoiad kohvimasina välimust korras.

  Juba kõlab nagu väga palju tööd? Tegelikult see nii ei ole. Kui sa pead liiga tihti kohviube lisama või vett, tähendab see seda, et sul on vaja suuremamahulist kohvimasinat ja sinu praegune kohvimasin jääb võimsuselt või mahtudelt liiga väikeseks. Muidugi, ei ole ka hea, kui sul kohvioad nädalaid seisavad kohvimasinas (kvaliteet langeb) või sa ei tühjenda mitu päeva kohvipaksusahtlit/vedelikusahtlit (vedelik jääb seisma ja kohvipaks võib hallitama minna).

  2. Katlakivi eemaldus.

   

  Katlakivi eemaldus on vajalik, selleks et su kohvimasin töötaks korralikult. Mida karedam on vesi, seda kiiremini katlakivi tekib. Soovitan kasutada ka filtrit. See näeb välja nt. selline https://sakulate.ee/tellimiskeskus/#products-78

  Katlakivi eemaldamiseks on nt. JURAl spetsiaalsed tabletid vaata siit. https://sakulate.ee/tellimiskeskus/#products-73

  3. Kohvimasina puhastus.

   

  Puhastusprotsess ei ole sama mis katlakivi eemaldus. Puhastus aitab kohvijäägid, kohviubade õlijäägid jms eemaldada. Jällegi JURA annab ise märku, millal ja kuidas tuleb puhastus teostada.

  JURAl on selleks spetsiaalsed tabletid vt siit. https://sakulate.ee/tellimiskeskus/#products-72)

  4.Piimasüsteemi puhastus.

  Tegu pole sama asjaga, mis igapäevane piimasüsteemi läbiloputus, vaid tegu on veidikene põhjalikuma puhastusega, mis võtab JURA puhul aega kõigest 2 minutit.

  Tahan toonitada, et te kasutaks siin õiget vahendit https://sakulate.ee/tellimiskeskus/#products-76  ja kindlasti teeksite seda puhastust!

  Miks see nii oluline on?

  Cappuccino armastajad, muidu lihtsalt mingi hetk ei tööta piimavahustaja. Te ju ei soovi seda? EI, mina küll mitte :-)

  Soovitan ka piimasüsteemi lahti teha ja selle korralikult ära pesta.

  5.Kui sul on ka piimakülmik või piimatermos

  …siis kindlasti tuleks puhastada ka seda ja piimavoolikuid. Neid tuleks puhastada iga päev.

  Kui sul ei ole kunagi olnud kohvimasinat (täisautomaatset), siis loodetavasti said teadmisi, mida tähendab kohvimasina (kohviaparaadi) omamine.

  Nüüd aga meie superpakkumise juurde!

   

  Me anname koostöös JURAGA iga JURA kohvimasina rendilepinguga (sh PROFIMASINATELE) kaasa MEGAKOMPLEKTI puhastustooteid, kuhu kuuluvad

  • Filter
  • Puhastustabletid
  • Piimasüsteemi puhastusvedelik
  • Mikrokiust puhastuslapp
  • Piimavoolikute komplekti

  Ja….

  Tasuta kasutamiseks JURA PIIMAJAHUTI!

  Kui sul veel ei ole JURA espressomasinat, siis kliki KOHE SIIA!

   

  Airi
  Saku Läte
  Ettevõte, mis hoolib