• Kohvimasinad ning nende hooldamine – ilma selleta lihtsalt ei saa!

  26. oktoober 2016

  Tihti tuleb ette olukordi, kus kliendid kurdavad, et täisautomaatsete kohvimasinatega on palju „jamamist“ ehk masina hooldamist ning puhastamist. Masina korrektne hooldamine ning hügieen on aga ainult tarbija enda huvides. Et masina eluiga oleks pikem ning kohvi maitseks hästi on masina eest hoolitsemine lausa hädavajalik!

  Mulle meeldib tuua võrdluseks muu mehaanika, mida tänapäeval kasutatakse- näiteks autod. Selleks, et auto korralikult töötaks peame me autot hooldama, vahetama õli, filtreid ning auto eest hoolt kandma. Kui auto eest korrektselt hoolt kanda pikeneb auto eluiga ning esineb vähem rikkeid.

  Täpselt samamoodi on kohvimasinatega, hooldamata masin rikub ka väga kalli ning kvaliteetse kohvi maitse. Kohviubade jahvatamisel, vee kuumutamisel ja muude protsesside käigus, mida masin hea kohvi valmistamiseks teeb, tekib masinasse niiskust, kohviõlisid ja katlakivi. Kui masinat ei hooldata, siis kujutate juba ise ette, mis masina sisemusse koguneb.

  Selleks, et kohvimasin aastaid meid teeniks, tuleb kasutada kohvimasinas puhastustablette. Puhastustabletid eemaldavad ladestunud kohvirasvad tõmbekambrist tilani ning takistavad kohvirasvade ladestumist masina sisemusse.

  Lisaks tuleb kasutada kohvimasinas filtrit. Filter puhastab vee enne masinasse jõudmist. Kahjulikud ained imenduvad filtrisse, aga hea maitsega kohvi saamiseks vajalikud fluoriidid jäävad vette alles. Filtri kasutamine välistab JURA masinate puhul katlakivieemalduse. Kui te ei soovi mingil põhjusel masinas filtrit kasutada on alternatiiviks olemas katlakivieemaldusvahendid/-tabletid.

  Kuna piimakohvisid juuakse tänapäeval palju, siis ei saa üle ega ümber ka piimasüsteemi puhastusest. Piimasüsteemi tuleks puhastada kindlasti igapäevaselt ja soovitatavalt alati peale piimakohvi valmistamist. Piim on toiduaine, mis soojakäes rikneb ning selle vastu ei saa mitte keegi.

  Lõpetuseks- Täisautomaatsed kohvimasinad annavad katlakivieemalduse või puhastuse vajadusest ise märku- eriti mugav! Kui hooldate enda kohvimasinat õigesti saate masinast maitsva kohvi ning võite olla kindel, et kohvimasin teeb teiega koostööd veel pikalt-pikalt!

  Kristianne Melanie Liit
  kohvikategooria juht