• Erik Orgu toitumiskava väljakutse 2. nädal

  16. aprill 2018

  Erik Orgu toitumiskava väljakutse 2. nädal

  On möödunud 2.nädal Erik Orgu toitumiskava jälgides. Meie neli (+1) töötajat annavad teile aru, kuidas neil teine nädal kulgenud on.

  2.nädalal külastasime enda töötajatega ka Erik Orgut, kes jagas meile üllatavaid nippe toitumiseks ning trenni tegemiseks!

  Lubasin mõnda küsimust ka siin kajastada. Vastused küsimustele on meie tõlgendamised ja arusaamad Orgu nõuannetest meile.

  Kas koeraga jalutamine läheb arvesse kui trenni tegemine? Iga liikumine on hea ja lausa vajalik, aga lihtsalt jalutamine üldiselt trenni alla ei kuulu. Küll aga võib koeraga jalutamise muuta treeninguks jalutades nt. erinevas tempos (kiiremini 15 minutit ja siis aeglasemalt 15 minutit). Sellisel juhul on jalutamine treening kehale.

  Ma käin 3 korda nädalas jooksmas, tahaks lisada ka jõusaali päevad, et rohkem vormi saada? Ei, ära esialgu tee seda! Kui sa alles alustad toitumiskavaga ja trenni tegemisega, siis pole kõige parem mõte lisada kohe sinna juurde ka jõusaal (isegi mitte kuu või kahe pärast). Jää ühe trenniliigi juurde ja tee seda nt. 2 korda nädalas. Sulle endale on keeruline jälgida toitumiskava, käia jooksmas 3 korda nädalas ja siis veel õigesti jõusaalis trenni teha. Selline järsk koormus võib ka kehale liiga teha.

  Kui ma teen rohkem trenni, siis võin ka rämpstoitu süüa? Ei, pigem ära tee üldse trenni, aga toitu õigesti! Jäta kasvõi üks trenn ära selle arvelt, et valmistada endale kolmeks päevaks kvaliteetset ja tervislikku toitu.

  Siiri:

  Kuidas sa hindad oma eelmist nädalat toitumiskavaga?

  Hindan kava hästi. Väga erinevad maitsed ja toidud.
  Kaal langes nädalaga 600 g. Esimene nädal langes 2 kg.

  Nimeta üks toiduaine või maitseaine, mida sa kunagi varem söönud polnud?

  Mina ei olnud proovinud siiani rohelist karrit. Pomelot pole ma ka siiani ostnud :-)

  Mis oli möödunud nädala kõige suurem komistamine?

  Kolmapäeval õhtusöögist jätsin rasvase veiseliha välja, oli ainult paprika jms värske. Organism sai rasvu vähem ja kaal ei langenud. Kasulikud rasvad on väga olulised.
  Liikusin nädalavahetusel vähem kui vaja oli.

  Mida Erik Orguga kohtumiselt uut teada said või õppisid?

  Kui tähtis on toitumine. Kõhus tekivad õiged bakterid. Inimesel ei ole vaja isude järgi toimetada. Nälg on kõhus, isu on peas e emotsioon.
  Õigesti toitudes ja rohkelt liikudes ei ole vaja minna selle programmi raames tingimata lisakoormust otsima jõusaali või lisatrenni. Võib, kuid kõige tähtsam on programmi järgi toitumine ja liikumine.
  Me oleme kõigest inimesed, võid ka vahel libastuda. Kuid, kui mõtled mitu käiku ette ja teed oma toidud paariks päevaks valmis on see oht siiski väike

   

  Triibuline Tiiger:

  Kuidas sa hindad oma eelmist nädalat toitumiskavaga?

  Esimene nädal oli lihtsam, sest ei olnud plaanitud ühtegi üritust ega tegevust tervesse nädalasse.

  Nimeta üks toiduaine või maitseaine, mida sa kunagi varem söönud polnud?

  Toiduaine, mida siiani kasutasin väga vähe, aga viimasel ajal on see paljudes toitudes ja üllatavalt maitsev, on porgand.

  Mis oli möödunud nädala kõige suurem komistamine?

  Eelmisel nädal oli sõbrannal aga iga-aastane sünnipäev, kus on koos üks ja sama lahe punt, veidi Proseccot ja sünnipäevalapse tehtud traditsiooniline Pavlova tort, millele ei saanud öelda ei. Selle õhtu võib toitumiskava suhtes lugeda suurimaks komistuskiviks.

  Mida sa Erik Orgult õppisid?

  Orguga kohtumisel mõistsin, kui tähtis on toitumine ja kui väikse osa meie välimusest ja enesetundest moodustavad treeningud. Ehk sa võid teha trenni nt 5x nädalas, aga sinus ei muutu midagi, kui sa ei muuda oma toitumisharjumusi.

  Samas toitude osas saime hea nipi Orgult, et teha mitme päeva toidud ette valmis – nt üks sama hommikusöök või lõunasöök kolm päeva järjest. Teed suurema koguse, aga järgmised päevad on muretud ja ei pea iga päev köögis tunde veetma.

  Liisi:

  Kuidas sa hindad oma eelmist nädalat toitumiskavaga?

  Eelmine nädal läks mul väga hästi, komistusi oli üks. Käisin sünnipäeval ja sõin natukene ka kava välist, aga suutsin ennast ikka ohjeldada ka.

  Nimeta üks toiduaine või maitseaine, mida sa kunagi varem söönud polnud?

  Minu jaoks täitsa uus maitseaine oli tikka masala, mis on väga hea. Riis kana-tikka masalaga on mu lemmik seal kavas, mõnusalt vürtsikas.

  Mis oli möödunud nädala kõige suurem komistamine?

  Trenni ma sellel nädalal kahjuks ei jõudnud, aga kaal langes sellegi poolest ilusti.

  Mida sa Erik Orgult õppisid?

  Erik Orguga kohtumine oli väga motiveeriv ja andis palju jõudu, et mitte alla anda.

  Jaanika:

  Kuidas sa hindad oma eelmist nädalat toitumiskavaga?
  Teine nädal läks paremini ja kiiremini kui esimene nädal.

  Nimeta üks toiduaine või maitseaine, mida sa kunagi varem söönud polnud?
  Selle nädala jooksul proovisin täitsa uue asja enda jaoks, milleks on indiapärane tikka masala. Mulle meeldis see väga.

  Mis oli möödunud nädala kõige suurem komistamine?
  Kuna mu mehel oli laupäeval sünnipäev, siis laupäevane õhtusöök oli komistuskiviks

  Jaanika kahjuks ei saanud tulla Erik Orguga kohtuma. Seega, viimasele küsimusele ta vastata ei saa.
   
  Tiina, enesemotiveerija:

  Tiina teeb meie Orgu kava jälgijatega kaasa, et võrrelda, kuidas toimib omal käel hakkama saamine vs täielikult Erik Orgu toitumiskava jälgimine ning iga nädal aruandmine. Tiina kasutab ka Erik Orgu toitumiskava, kuid teeb seda omal käel mitte jälgimise all.

  Ei saaks kurta, et oleks väga rööbastelt maha sõitnud kavadega. On komistamisi, kuid kaalu vaadates on näha ka tulemusi.
  Nädalavahetused toitumise osas on minu jaoks kõige raskemad, kuna minu teine hobi-töö nõuab vahest pikki päevi jalgadel ringi jooksmist. Aga samas võib seda võtta ka kui aktiivse liikumisena?
  Erik Orgu FB grupis kiidetakse väga sellist retsepti nagu Kana Tikka Masala. Keeruline oli leida Pärnu poodidest maitseainet – Tikka Masala, kuid leidsin selle ja ootan huviga proovimist.
  Teine maitseaine, mis minu jaoks tundub teistmoodi on koriander. Seda maitset on tunda päris mitmes retseptis.
  Vesi – esimene nädal läks sellega palju paremini, kui teisel nädalal.

   

  Jälgi meie töötajate tegemisi ja loosimisi:

  https://www.instagram.com/sakulateofficial/
  https://www.facebook.com/sakulatejoogivesi//

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib