• Mitmike kokkutulek rõõmustas rekordarvu peresid

  14. august 2017

  Saku Läte on mitu aastat toetanud mitmike kokkutulekut.
  12. augustil oli Tallinna loomaaias liikvel erakordselt palju suuri mitmike vankreid – toimus kuues üle-Eestiline mitmike kokkutulek. Kohale saabus rekordarv peresid, kus kasvamas kaksikud, kolmikud ja nende õed-vennad.

  „Kohale tuli peresid üle 200, mis on senini suurim mitmike kogunemine Eestis. Rebasemäe piknikuplatsil tehtud ühispilti vaadates on meil väga hea meel näha, kui paljudele peredele kokkutulek oluline on,“ kommenteeris korraldustiimi liige Kadri Talva-Ots. „Täname kõiki peresid osalemast ning kõiki meie vabatahtlikke ja toetajaid suure panuse eest.“

  Kokkutulekule saabuti juba aegsasti ja leiti kohe ka palju põnevat. Maadlusklubi Korrus3 matt ei jäänud hetkekski tühjaks, sest tublisid lapsi leidus palju. Soojenduseks tehti lastejoogat ning peale seda ammutati teadmisi Eesti Lastevanemate Liidu, Mürgistusteabekeskuse ja Suukooli koolitustel.

  „Sel aastal ootas kokkutulekul osalejaid ees ka beebiala, mis leidis väikelastega perede seas suurt heakskiitu. Kui pisikesed said süüa ja ennast värskendada, siis suuremad lapsed osalesid samal ajal erinevates töötubades,“ tutvustas toimunut korraldustiimi liige Mirjam Treiel.

  Traditsioonilisel suurel ühispiknikul katsid osalejad uhke laua ning peale suure ühispildi tegemise järgselt maiustasid kuuma suveilma nautivad lapsed jäätisega. Tänu toredatele toetajate fortuunale ootas igat peret ees ka lisaüllatus.

  Kokkutulekut hoidis sellel aastal ka ilmataat, kes päästis piksenooled valla alles peale ürituse lõppemist.

  Mitmike kokkutulek sündis kuus aastat tagasi Facebooki grupis Mitmikud, kus praeguseks liikmeid üle 1200. Kokkutulekut korraldavad kolm naist, kelle peredes kasvavad keskmisele mitmikeperele kohaselt kaksikud ja nende õed-vennad.

  Mitmike kokkutulekut toetas ka Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

  Rohkem infot kokkutuleku kohta leiab http://eestimitmikud.ee/

  Foto autor: Egon Ligi

  Pressiteate koostas:
  Kadri Talva-Ots
  Mitmike kokkutulek 2017 korraldtustiim
  MTÜ Eesti Mitmikud
  info@eestimitmikud.ee
  +372 514 7917