• Appi, roheline vesi!

    26. aprill 2018

    Appi, roheline vesi!

    Kevad ja suvi on murettekitav aeg kõikide veetootjate jaoks, kes ei taha vette lisada konservante. Ka Saku Läte eesmärgiks on toota võimalikult naturaalset toodet, mis on parim meie tarbijatele. Naljaga pooleks öelduna naudivad meie head toodet ka loomulikul teel põhjaveega pudelisse jõudvad mikroorganismid, kes ei põhjusta mingit ohtu inimese tervisele, kuid muudavad taara ja selles oleva toote ebaesteetiliseks (teatud tingimustel).

    Saku Läte joogivesi ei ole steriilne, sisaldades loomulikke põhjaveele omaseid mikroorganisme. Ilma konservantideta ja näiteks lisatud kloorita, hakkab vees soodsates keskkonnatingimustes (peamiselt päikesevalguse toimel) arenema mikrofloora, kes toodab oma elutegevuse käigus klorofülli (roheline värvus). Siinkohal mainin veel korra, et see ei põhjusta mingit ohtu inimese tervisele. Tegemist on puhtalt visuaalselt ebameeldiva vaatepildiga.

    Oma mure üle oleme arutlenud ka koos Terviseameti spetsialistidega, kuid kahjuks kehitavad ka nemad õlgu, sest naturaalset joogivett (ilma lisaaineteta), mis säiliks kõikidel tingimustel muutumatuna, ei ole lihtsalt võimalik toota. Sama murega on ka hädas teised suure pudeli veetootjad üle maailma.

    Oleme proovinud Saku Läte joogivee tootmise juures püsida võimalikult looduslähedased ja kindlasti mitte lisada vette säilitusaineid. Keskkonna säästmise eesmärgil oleme ka truuks jäänud praeguste polükarbonaat (PC) pudelite juurde. Nimelt on polükarbonaat korduvkasutatav taara, mis kannatab pesemist. Mõnele kliendile oleme tekitanud pahameelt, kui autojuhid ei anna vett ilma tühja taarat vastu saamata. Aga ainult selliselt saame tagada, et kõik pudelid jõuavad meie juurde tagasi ning ei jää kuskile (metsa alla) ripakile.

    Roheluse tekkimine pudelis ei ole seotud kehvast pesutsüklist, kuid kõik sellised pudelid läbivad ennem villimist topelt survepesu, et pesu veelgi intensiivistada. Tavaolukorras läbib pudel pesu käigus 4 tsüklit – eelpesu, põhipesu spetsiaalse kemikaaliga 50 ˚C juures, desinfitseerimine äädikaga ja lõpploputus.

    Et vee kvaliteet püsiks ühtlaselt hea villimisest selle ära joomiseni, annan kaasa mõned lihtsad soovitused:

    • Jälgige, et veejahuti ja pudelid ei satuks otsese päikesevalguse kätte. Samuti oleks hea, kui need ei oleks küttekeha läheduses.
    • Tuulutage (töö)ruume – lisaks tolmu osakaalu vähendamisele õhus, vahetub inimeste väljahingatud süsihappegaas värske hapnikuga, mis omakorda mõjub hästi mõttetööle.
    • Optimeerige toa soojust inimorganismile sobivaima temperatuurini ehk kuni 21 °C. Ühtlasi hoiate kokku küttekuludelt ning väldite kaastöötajate loidust.

    Kvaliteetse joogivee tootmine on üsna keeruline ja huvitav protsess. Suurima heameelega ootame teid külla tootmisesse, et näidata, kuidas me parimat Saku Läte joogivett toodame.

    Kadi Liimand
    Tootmisjuht

    Saku Läte
    Joogivesi, mis hoolib