• Siis, kui sa kasvad oma tööst välja.

  25. veebruar 2019

  Me kõik tuleme tööle mingit rolli mängima. Justkui näitleme iga päev. Võtame oma kohad sisse ja etendus algab… Meil kõigil on oma ülesanded, mida täitma peame. Igal rollil on omad reeglid või piirangud. See võib teha asja põnevamaks, kuid ka keerulisemaks. Kellele meeldiks olla piiratud? Elada maailmas, kus on kellegi võõra välja mõeldud reeglid? Tahaks ikkagi ise otsustada. Tööl paraku aga on siiski paigas teatud piirid.

  Mingi hetk õpid sa enda rolli täielikult selgeks. Täielikult. Sul hakkab igav. Samas, uude mängu minna oleks ka raske, sest praegune roll on ju ülimalt selge ja sa teed seda hästi! Mis siis veel üle jääb? Tahaks reegleid murda ? Või siis nüüd jääb aega üle ka, et teiste rolle ja mängu vaadata, kommenteerida ja nende mängu sisse murda.

  See on raske otsus. Meile ei meeldi, kui keegi murrab meie mängu sisse. Ta ei tea sinu mängu tagamaid ja võimalusi. Ta näeb ainult seda, mis on pealiskaudne. Selle põhjal annab hinnanguid. Hinnangute andja rollis on väga lihtne olla, pannes pausile enda mängu ja keskendudes teistele…

  See on märk, et tuleks teha see ebamugav otsus ja liikuda siiski edasi uue töökohaga, uue rolliga samas ettevõttes või mujal. See on hetk, kus sa oled oma tööst välja kasvanud. Halvim, mida sa sel juhul teha saad on minna teisi osakondi või inimesi õpetama, kuidas nad oma tööd tegema peaks ehk kuidas nemad oma mängusid mängima peaksid. Jah, teisi abistada on alati hea, aga kui see muutub juba liigseks? Või pigem üleliigseks?

  Mingi hetk avastad, et oled jäänud liiga kaua vaatama teiste mängu ja see paus ei ole sulle enam kasulik.

  Vahel võid sa siseneda mängu, mis on sinu jaoks juba eos ülimalt lihtne. Ka siis tuleks valida see raske tee ja liikuda edasi, ikka selleks ainult, et igav ei hakkaks, endal põnev oleks ja sa ise areneksid.

  Enese arendamine on tähtsam, kui teiste mängu sisse murdmine. Oma tööst välja kasvamine on tegelikult normaalne protsess ja selle vastu ei pea võitlema näidates teistele, mida nemad valesti teevad. Julge muutustega kaasa minna. Jah, lihtsam öelda kui teha.

  Kui sa tunned ka, et oled enda tööst välja kasvanud ja sooviksid edasi liikuda ning areneda, siis ootame sind enda meeskonda ;-)

  Vaata meie tööpakkumisi meie kodulehelt https://sakulate.ee/ettevottest/toopakkumised/ 

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib