• Immuunsus ja vesi

  04. märts 2019

  Nii paljud brändid lubavad sinu immuunsust tugevdada. Söö seda, tee seda, võta neid toidulisandeid jne. Neid soovitusi, kuidas immuunsust tugevdada on väga palju. Mis siis tegelikult oluline on? Ma ei tea, aga aiman…

  Iroonilisel kombel olen ise üks neist inimestest, kes satub iga „kergema“ gripi või haigusega haiglasse ja alati on diagnoosi üheks osaks või sümptomiks tugev vedelikupuudus. Ma ütlen arstidele, et ma ju joon vett. Ilmselgelt nad ei usu mind arvestades mu seisundit.

  Siinkohal toonitavad mulle arstid, kui oluline on ikkagi palju vett juua. Mina oma peas muidugi mõtlen, et olen viimane inimene (Saku Läte töötajana), kellele seda rääkima peab. Ma olen alati arvanud, et ma joon piisavalt. Mul lausa selleks korduvkasutatav veepudel laual, mida tihti täidan. Nüüd mõtlesin ma, et kas ma joon palju vett ka siis, kui külmetus või gripp juba kallal ja vastus on vist mitte (ilmselget mitte..).

  Haiguse ajal pole inimesel tihti ka just kõige suurem söögiisu. Kui muidu olen rääkinud, et mineraalvett ei tasu juua pidevalt, siis haigused (külmetus, gripp, kõhuviirused) on tõesti üks periood, kus tasub juua mineraalvett https://sakulate.ee/joogivesi-ja-veeautomaadid/looduslik-mineraalvesi-venden/

  Inimese keha vajab looduslikke soolasid. Siiski, toonitan, et kui sa oled terve ja toitud korralikult, siis mineraalvee asemel võiksid juua igapäevaselt tavalist joogivett. Oma mineraalid saame me kätte eelkõige toidust.

  Teine koht, kus tasuks eriti hoolikalt jälgida enda veetarbimist on sportimine (eriti kuuma ilmaga). Intensiivse trenni puhul, eriti kui seda väga tihti teha, on hea mõte tarbida mineraalvett. Minna nt. tunnikeseks jooksma kuuma ilmaga ilma veepudelita võib olla väga paha idee (ka täiesti terve ja muidu tugeva inimese puhul).

  Teen siit järelduse, et mõistlik igapäevane vee joomine aitab olla immuunsusel tugev. Toonitan siinkohal sõna aitab. Vedeliku tarbimine (nt. mineraalvee) aitab haiguse ajal ning intensiivse treeningu korral. Päriselt aitab.

  Panen siia kirja mõned punktid (olles nüüd väga kogenud patsient), kuidas tunda ära vedelikupuudust (puhtalt selle põhjal, kuidas ma olen haiglasse sattunud)

  Suu kuivus
  Pearinglus
  Kurnatus ja üldine väga halb enesetunne, nõrkus
  Tavalisest kiirem südametöö
  Lihaskrambid
  Teadvuse kaotus

  Ei taha nüüd kedagi ära ka hirmutada, aga panin kirja neid aspekte, mida ise kogenud olen. Tõenäoliselt olen mina ekstreemne näide.
  Vee joomist tuleks tõsiselt võtta. See on meie organismile vajalik ja aitab olla meie kehal tugev ning haiguste vastu võidelda.

   

  /tegu on isikliku kogemuse ja arvamusega/

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib