• Saku Läte vesi vs kraanivesi

    19. märts 2018

    Saku Läte veejahuteid on võimalik kasutada kahel viisil: juues Saku Läte joogivett või ühendada veejahuti veevõrku ehk juua kraanivett!

    Toon välja mõned väärad või natukene väänatud arusaamad.

    • Väide: kraanivesi on sama hea kui Saku Läte pudelivesi.

    Kõige pealt mainin, et Saku Läte joogivesi pole tüüpiline pudelivee ettevõte. Nimelt meil on taara suhtes väga range poliitika. See on põhjus, miks Sa pole kunagi näinud meie taarat looduses vedelemas. Meil on kõik pudelid fikseeritud lepingusse. Me teame täpselt, kui palju pudeleid meil on ringluses ja kus kohas need asuvad. Me korduvkasutame pudeleid ehk taastäidame neid. Enne taastäitmist läbib pudel kontrolli, desinfitseerimise ja pesu. Kui pudel ei läbi kvaliteedikontrolli (nt. On keegi sinna sisse pannud mahla, seal on mikromõra vms), siis taaskäideldakse see purustamise teel uue taara materjaliks.

    Saku Läte vesi kvalifitseerub joogivee alla. Lisaks pakume võimalust rentida veejahuteid, mis teevad gaasilist, kuuma ja külma vett. Meil on sortimendis ka veevõrku ühendatavad veeautomaadid.

    Ma olen absoluutselt nõus, et kraanivesi on joogivesi, kui see vastab joogivee standarditele. Paraku sõltub joogivee kvaliteet ja maitse erinevatest asjadest nt. torustikust, filtritest, eelnevast töötlusest jne.

    Meie eesmärk on kliendile pakkuda mugavusteenust. Vee puhul on sul kaks erinevat varianti, kuidas saada kiiresti teed/kohvi, külma vett, gaseeritud vett. Esimene võimalus on rentida pudeliveega veejahuti, kus saad mugavalt kasutada ka meie vett. Teine võimalus on ühendada meie veejahuti veetrassi paigaldades vahele spetsiaalsed filtrid, mis võtavad ära kõrvalmaitsed ja -lõhnad. Filtreid vahetatakse regulaarselt.

    Seega, kraanivesi võib olla sama hea kui pudelivesi, kui see vastab joogivee standarditele. Siiski kraanivee puhul võib kõrvalmaitset tekitada erinevad asjad nt. see, kui sa ei ole filtrit ära vahetanud, torustik, klooriga töötlus jms.

    • Väide: vesi võib seista tootmishoones päevi või nädalaid.

    Paraku mitte. Saku Läte joogivesi villitakse värskelt ja see läheb kohe järgmisel päeval kliendile välja. Kliendid saavad selles ise veenduda, tulles meile tootmishoonesse külla.

    • Väide: pudelivesi tuleb ka kraanist.

    Saku Läte vesi ei tule trassiveest, meil on eraldi kaev/allikas Sakus, kus me vett villime.

    • Väide: pudelivesi on surnud vesi.

    Inimesed ekslikult arvavad, et pudelis olev vesi puhastatakse nii puhtaks, et sinna ei jää ühtegi mineraali alles. See on paraku vale. Saku Läte joogivesi on naturaalne tasakaalustatud toiduaine, milles on vähendatud suuremate mineraalide (kaltsium, magneesium) sisaldust, et meie vett saaks kasutada ilma kahjustusteta (katlakivi) ka veejahutites ja kohviaparaatides.

    Kõiki mineraalaineid peab inimene saama eeskätt toidust, kus on olemas ka vitamiinid, mis aitavad üksteisel inimese organismis imenduda. Näiteks imendub kaltsium koos D-vitamiiniga, mis oma olemuselt on rasvlahustuv vitamiin ehk kaltsium ja D-vitamiin imenduvad piltlikult öeldes rasvast toitu süües. Vesi aitab sellel kõigel kehas õigesse kohta jõuda.

    • Väide: mineraalvesi on parem kui joogivesi.

    Mineraalvesi ei ole halvem ega parem kui joogivesi. Need on erinevad asjad. Joogivesi sobib igapäevaseks tarbimiseks. Mineraalvett on parem juua nt. haige olles, väga suurt füüsilist koormust nõudvat tööd tehes, arsti soovitusel. Igapäevaseks tarbimiseks mineraalvesi kõige parem ei ole, sest see koormab su neere, mis peavad vett filtreerima su kehale sobiva mineraalainete sisalduseni.

    • Väide: plastikust tuleb vette erinevaid aineid.

    Saku Läte pudelid on valmistatud polükarbonaadist (samuti ka lutipudelid, spordipudelid), mis on pestav ja taaskasutatav materjal. Pudelis seisev vesi on neutraalse pH-ga ja kasutatav peamiselt toatemperatuuril ehk igasuguste lisaainete migreerumise risk plastikust tootesse on viidud miinimumi. Saku Läte teeb selle kohta ka regulaarseid teste Terviseameti laboris.

    Saku Läte on ettevõte, kes pakub kliendile mugavuslahendusi. Saku Läte veejahutid saab ühendada kodus veevõrku ja juua kraanivett! Seejuures hoolitseme meie regulaarse filtrite vahetuse eest.

    Saku Läte puhul ma ei vastandaks Saku Läte vs kraanivesi. Pigem võime me kraaniveele lisa pakkuda mugavuse näol.

     

    Airi Freimuth ja Kadi Liimand
    Saku Läte OÜ
    Joogivesi, mis hoolib