• Metsa istutamine

  11. mai 2020

  Me käisime esimest korda metsa istutamas Saku Läte meeskonnaga mõned aastad tagasi. Kui sa oled kunagi elus kartuleid või porgandeid pidanud põllu peal võtma, siis algajana on sul ettekujutus, et metsa istutamine võiks ka sarnane tegevus olla…  Kahjuks see päris nii pole.

  Mis teeb metsa istutamise raskeks?

  Pinnas ja seal püsimine. Põld on laias laastus „sile maa“ võrreldes metsa istutamisega. Meie enda meeskondadega oleme käinud metsa istutamas n-ö värskel raiesmikul, mis on kännuline ja ilmselgelt ei sobi igapäevasteks jalutuskäikudeks. 😊 Kummikud on hädavajalikud. Kindlasti tuleks hoolega jälgida, kuhu sa astud. Tennised või jooksujalanõud võid rahulikult koju jätta!

  Kas ma istutan õigesti?

  See mõte käis esimestel kordadel tihti peas. Teen ma seda ikka õigesti, võib-olla teen tühja tööd? Meie istutasime kuusepuid. Me ei pidanud seda kühvli või labidaga tegema, vaid spetsiaalse tööriistaga, mis tegi istutamise oluliselt kergemaks. Kui sa pidasid meeles koordinaatori õpetusi, siis sa tegid kõike 100% õigesti ja ei pidanud muretsema. Asi on lihtsalt tahtmises, kas sa viitsid ja tahad.

  Kas see on väsitav?

  Jah, iga füüsiline töö on väsitav. Metsa istutamine on meeskonnatöö ja iga lüli on päriselt seal tähtis, et töö saaks õigel ajal tehtud. Instagrami piltide pärast pole mõtet sinna enda ja teiste aega raiskama minna. 😊

  Kuidas on võimalik metsa istutada?

  Kui sa oled eraisik, siis koostöös RMK-ga on võimalik nt osaleda talgupäevadel, kuid praegu on kahjuks avalikud istutamised seoses koroonaviirusega tühistatud. Kindlasti tasub tulevikus silma peal hoida. Saku Läte on ettevõttena panustanud ka rahaliselt metsa istutamisse, selleks on erinevad organisatsioonid, kes tegelevad antud valdkonnaga.

  Kindlasti ära mine ise ilma kooskõlastamata kuhugi istutama.

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib