• Lauaplaanide koostamine

  11. november 2019

  …ei mitte pulmade lauaplaan vaid just ettevõtte ürituste lauaplaanid 😊

  Ma kunagi läksin ka *pole alati hea mõte* ideega kaasa, et oh äge, ühendaks inimesi ja paneks erinevate osakondade töötajad üritustel eraldi laudadesse istuma, et nad õpiksid enda teisi kolleege tundma, kellega nad igapäevaselt ei suhtle. Väga äge.. või siiski mitte?

  Oletame, et meil on kamp ekstravertidest turundusjuhte, kes mängleva kergusega suudavad võõraste inimestega suhelda, kes naudivad uute inimsuhete loomist, kes soovivad uusi tutvusi saada. Jah, ideaalne. Paneme kõik erinevatesse laudadesse võõrastega koos istuma. Nad naudivad seda, aga nad on kõigest üks grupp inimesi…

  Ettevõte koosneb erinevatest inimestest, eriti kui tegu on Saku Läte stiili tootmisettevõttega, kus on inimesi tootmisest klienditeeninduseni, kvaliteedijuhtimisest turunduseni. Kõik inimesed on päriselt väga erinevad: osad on kinnisemad, osad on avatud. Kõik töökohad ja ametid nõuavadki erinevaid inimesi. Me ei saaks panna kommunikatsioonijuhiks inimest, kes tõsiselt kardab suhelda või ei oska suhelda. Me ei saa panna kvaliteedikontrollijaks inimest, kes ei ole oma töös täpne ja keskendub pigem „suuremale pildile ainult.“ Ükski inimtüüp ja üksi amet ei ole teisest parem. Kõik need ametid ongi vajalikud koos nende inimestega.

  On loogiline, et inimesed, kes on otseselt seotud klienditeenindusega võivad ka oma iseloomult olla avatumad ja head suhtlejad. On loogiline, et inimene, kes soovib töötada n.ö tagakontoris, tootmises või laos pigem ei pruugi soovida suhelda võõraste inimestega või siis see ei tule neil nii kergesti välja. Muidugi see pole reegel, aga olen seda lihtsalt ise tähele pannud enda kogemusest. Ka meie firmas on palju erandeid.

  Seega, tulles tagasi lauaplaanide juurde. Sa soovid korraldada ideaalset üritust ja tahad töötajaid rohkem põimida ning paned nt. ühe laotöötaja, ühe tootmistöötaja istuma kokku kamba klienditeenindajatega, siis mis saab pahasti minna? Jah, alati ei lähegi, aga kui mõni osapool tunneb end lauas ebamugavalt, ta ei julge suhelda teistega, tema osakonnast ei ole kedagi seal, kellele toetuda, siis tema jaoks on pidu läbikukkunud.

  Ma olen läbi pika tee jõudnud arusaamisele, et kui lauaplaane pole otseselt vaja teha, siis pigem ära tee neid või selleks, et inimesed saaksid pidu nautida pane sõpruskonnad-osakonnad kokku istuma. Jah, alati on kedagi, kes ütleb, et miks see ja see osakond kellegagi ei suhtle ja istuvad ainult omavahel koos, siis ole ise aktiivne ja mine räägi nendega 😉 Arvesta erinevate inimtüüpidega lihtsalt. Nad naudivadki koos üksteise seltskonda ja see ongi ju eesmärk: inimesed naudiksid pidu ja seltskonda.

   

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib