• Jätkusuutlikkusest ehk… kaebekirjadele vastamine

  26. juuli 2022

  Nimetage ettevõte, kes ei keskenduks täna jätkusuutlikkusele? Jah, vähemasti sõnades keskenduvad suur osa ettevõtteid jätkusuutlikkusele- muudame maailma koos rohelisemaks ja parandame töötajate töötingimusi. Vähemasti paberil. Ma siiski loodan, et seda tehakse ka päriselt, sest nagu olen ka enne rääkinud, siis ettevõtete taga on päris inimesed, kes päriselt hoolivad. Kui jätkusuutlikkus läheb mulle kui eraisikule korda, siis läheb ta ka korda mulle kui turundusjuhile.

  Minu jaoks pole jätkusuutlikkus ainult „roheline maailm“. Minu jaoks tähendab jätkusuutlikkus päris ka õiglaseid töötasusid, õiglast kohtlemist, panustamist ühiskonda ja keskkonda meie ümber. See on palju komplektsem ja keerulisem kui esialgu tundub.

  Nüüd aga… tõstku käsi, kes turundusjuhtidest poleks saanud ühtegi kaebekirja ettevõtte jätkusuutlikkuse kohta? Mhm, alati on inimesi, kes kirjutavad, et „te teete asju valesti“. Ma olen ennem ka rääkinud plastiku teemadel, ma sel korral nendel teemadel ei peatuks, aga räägiks neist inimestest, kes muretsevad jätkusuutlikkuse pärast.

  Mul on hea meel, et on inimesi, kes võitlevad õigete asjade eest- neid on maailmale vaja, sest muidu ei toimuks muutuseid.

  Aga…

  Sa saadad mitmeid kirju/teed storysid, et meie autojuhid ei tohiks sõita autodega, sest see reostab loodust. Meie autojuhid võiksid kanda veepudeleid (kilomeetreid) jala, sest „kui raske see ikka on“. (Jah, ausalt me oleme mitmeid selliseid kirju saanud).

  Ja sul endal on Instagram, mille kontolt kirjutad, avalik ja sa ostad ise üpriski tihti uusi autosid? Sa reisid lennukiga väga palju? Sa sööd loomset liha? Aga miks?

  Mul pole isiklikult mitte midagi autode-reisimise vastu, kohe kindlasti mitte! Aga lihtsalt mõttekohaks. Kas need inimesed, kes võitlevad väga tuliselt ühe teema vastu käituvad ise eetiliselt? Kas nad ise teevad kõike selleks, et loodust säästa?

  Minu jaoks on see juba veidi liiga irooniline. Ma ei räägi ühest inimesest. Neid on palju! Ma lihtsalt ei saa väga hästi aru, kuidas on võimalik saata ettevõtetele kirju samal ajal ise kõike seda tehes.

  Toonitan, et mulle meeldivad inimesed, kes tulihingeliselt hoolivad teatud ühiskonna gruppidest/ loodusest nt. lastest, loomadest, taimedest jne. Mulle ei meeldi, kui inimesed ise, kes teistele moraali peavad teevad just täpselt seda ise, justkui neil võiks olla ainuõigus sõita autoga, reisida lennukiga, süüa liha- aga teised ei tohi seda teha.

  Ja rääkides, et kui keegi arvab, et 5000-7000 veepudeli tarnimine päevas jala on väga lihtne, siis me ootame hea meelega kandideerima meile tööle (kirjuta tallinn@sakulate.ee või meie personalijuhile) või siis näidata meile, kuidas see võimalik on ka nii, et meie töötajate tervis jääks alles ja kaup saaks 8h jooksul viidud sh haiglatele kellajaliselt õigel ajal. 😊

  Kutsun endiselt üles inimesi kaasa mõtlema ja oma arvamust avaldama, sest nii saame koos muuta maailma selliseks kohaks nagu meile see meeldib. Uskuge mind, ka meie ise ehk ettevõtte töötajad tahavad panustada läbi ettevõtte ja enda töö maailma parandamisele, aga kahjuks kõik lahendused ei ole must-valged. Mis omakorda ei tähenda, et ei peaks proovima… aga vähemasti alusta muutust endast. 😊

  Airi

  Saku Läte

  Joogivesi, mis hoolib