• Esimene „päris“ töökogemus

  22. mai 2017

  Käes on taas koolilõpetamise aeg! Nii mõnigi kooli, kõrgkooli või ülikooli lõpetaja otsib endale tööd n.ö päristööd mitte ajutist tööd, kuid nad võivad seista ees takistusega.
  „Nõutud: varasem töökogemus antud valdkonnas.“ Tuleb tuttav ette?
  Usun, et osad teist on mõelnud kohe:“Kuidas ma peaksin omama selles valdkonnast töökogemust, kui ma alles lõpetasin kooli..“
  Mida sellistel puhkusel teha ja mida CVsse märkida?

  Osalemine organisatsioonides.

  Pane kirja kõik vabatahtlik töö, mida sa tegid kooli ajal nt. õpilasesinduses, kooli spordimeeskonnas, noorteühendustes jne.
  See kõik annab sulle juurde, arendab sind ja näitab ka tööandjale sind heast küljest.

  Ajutised tööd.

  Kui oled teinud ajutisi suvetöid, siis märgi ka need ära. Jah, vahel võid mõelda, et kuidas aitab nt. sekretäritööle kaasa suvine maasikakorjamine? Ära selle pärast muretse. Kui sul on vastav muu kvalifikatsioon (nt. haridus), siis suvetööd võivad tulla sulle lisaks kasuks.

  Uurimustööd.

  Põnev on ka kirja panna kas kooli või ülikooli uurimustööd, mis on seotud antud valdkonnaga, kuhu soovid kandideerida. Iga inimene, kes on teinud oma elus põhjalikke uurimistöid oskab seda hinnata. Uurimistööd, ja osalemine erinevatel konkursitel nendega, nõuavad väga palju aega ja pühendumist ning süübimist teemasse. Need tulevad kindlasti plussiks.

  Olümpiaadid.

  Kui sa oled põhikoolis või keskkoolis osalenud antud valdkonnas olümpiaadidel, siis see tuleb sulle ainult kasuks. Märgi need ära CVsse!

  PRAKTIKA!

  Kui oled käinud praktikal, siis märgi see kindlasti üles. Praktikal käimine on üldjuhul väga hea alus kogemuste saamiseks. Võta praktikat tõsiselt. Võib ka juhtuda, et praktikakoht pakub sulle võimalust päriselt tööle jääda!

   

  Rääkides praktikast, siis ka Saku Lätel on pakkuda Sulle praktikakohta! Saku Lätes võid alati kandideerida ja küsida vabade praktikakohtade olemasolu erinevates valdkondades. Täna pakume praktikakohta LOGISTIKULE/TRANSPORDIKORRALDAJALE.
  Otsime hakkajat noort, kes tahab näha ja osa saada ettevõtte transpordiosakonna tööst. Praktika sobib logistika eriala üliõpilase, kes soovib oma teadmisi praktikas rakendada.
  Pakume võimalust meile päriselt tööle jääda. Panen siia väljavõtte kuulutusest:

  Mida tegema hakkad?

  • Vormistad dokumente ja sisestad andmeid andmebaasi;
  • Lööd kaasa ettevõtte logistika planeerimisel;
  • Asendad puhkusel olevaid töötajaid ja aitad transpordiosakonna juhti igapäevases töös.

  Mida sinult ootame?

  • huvi logistikavaldkonna vastu;
  • head suhtlemisoskust (sh oma ideede esitamine, argumenteerimine ja visualiseerimine)
  • entusiastlikku suhtumist ja kohusetundlikkust;
  • täpsust ja korrektsust töökohustuste täitmisel;
  • oled edukalt praktika alguseks läbinud vähemalt kaks kursust;

  Tutvu Saku Läte praktikavõimalusega ja tööpakkumistega täpsemalt siit:
  http://sakulate.ee/ettevottest/toopakkumised/

  Airi Freimuth
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib