• 3 uusaastalubadust koos nippidega, kuidas neid täita.

  02. jaanuar 2018

  Oled üks neist, kes mõtleb, et uuel aastal (loe: tulevikus) hakkan trenni tegema, dieeti pidama, tervislikumalt sööma ja siis kui see tulevik käes on… õnnestub sul mõnda aega oma lubadust pidada, kuid jaanipäevaks on see lubadus juba unustatud?

  Kui sa pole üks neist, siis oled väga tubli! Aga kui oled, siis anname kolm uusaastalubadust koos nippidega, kuidas neid täita.

  Joon rohkem vett! Kui sa oled otsustanud, et plaanid rohkem vett juua kui tavapäraselt, siis selleks on mitu head viisi. See, kui palju igal inimesel ühes päevas vett on vaja tarbida on individuaalne. Kõige parem on juua igapäevaselt joogivett. Mineraalvesi ei pruugi olla igapäevaseks tarbimiseks kõige parem variant, kuna see võib koormata neerusid. Mineraalvesi (eriti soolane) sobib rohkem rasket füüsilist tööd tegevatele inimestele, gripihaigustest taastumise puhul jne. Inimene saab üldjuhul mineraalaineid kätte kõige paremini toidust.

  • Kontoritöötajana ja ka liikuva töö puhul soeta endale üks korduvkasutatav pudel, mida saad veega täita. Kui oled kontoritöötaja, siis jäta veepudel enda kõrvale, käeulatusse ja veel parem: ära korki peale keera. See aitab automaatselt sulle meelde tuletada, et on tarvis võtta üks lonks.
  • Osad inimesed ütlevad, et neile „ei lähe vesi sisse.“ Minu jaoks on vesi maailma parim jook, aga mida teha, kui lihtsalt ei suuda vett juua? Parim variant on taas soetada endale korduvkasutatav joogipudel, millele on võimalik lisada sisse puuviljasid või kurki. Puuviljad lisavad veele mõnusa maitse ja on kindlasti tervislik viis, kuidas veel maitset anda.
  • Joo taime- või puuviljateed! Taime- ja puuviljateed on üks võimalus, kuidas talvel sooja saada ja kuidas vett rohkem tarbida.

  Hakkan trenni tegema! Kui sa oled otsustanud anda endale sellise lubaduse, siis järelikult oled selleks ka valmis? Trenni puhul võid ennem konsulteerida ka enda perearstiga, sest iga inimene on erinev. Kui sõber käib jooksmas, siis see ei tähenda, et sulle peaks sama treening sobima või meeldima. Sa ei pea ka ostma kohe terveks aastaks spordiklubi piletit ära.

  • Vali enda jaoks päriselt lemmik trenn. Trenniks võib olla ka pikk jalutuskäik nt muusikat kuulates või loodust nautides. See on hea viis võtta aeg enda jaoks maha.
  • Iga liikumine on hea. Võta eesmärgiks trenni asemel rohkem liikuma hakata. Varu aega kuhugi jõudmiseks ja mine võimalusel jala nt kasuta lifti asemel treppi. Märka neid pisikesi muutuseid enda igapäevaelus ja kiida end nende muutuste ees
  • Kui sul on rahaliselt võimalik ja sa tõesti soovid tõsist trenni hakata tegema, siis broneeri endale terveks aastaks/pooleks aastaks/kvartaliks ette personaaltreeneri trennid. Kasvõi korra kuus. Kui sa oled midagi juba ette broneerinud kuupäevaliselt, siis on natukene tüütum seda aega ära öelda.
  • Sea eesmärke ümber, kuid ära loobu neist. Kui sa oled otsustanud trenni tegema hakata terve aasta, siis et ennast motiveerituna tunda sea eesmärke ümber. Kui sa annad lubaduse nt. käia 3 korda nädalas jalgrattaga sõitmas, aga saabub talv ja jalgrattaga sõitmine on keerulisem, siis sea oma trennieesmärgid ümber. Nt. vähenda talvel treeningkordade arvu ja liigu selle arvelt rohkem või vali jalgrattasõidu asemel ujumine.

  Hakkan paremaks inimeseks! Kõige parem viis hakata paremaks inimeseks on

  • ..…hakata ennast rohkem hindama. Enesega rahulolu aitab tagada selle, et oled ka teiste inimestega rahul.
  • Kingi endale parimaid või kvaliteetsemaid elamusi. Ära tunne ennast süüdi, kui saad nautida natukene kallimat koogitükki või endale midagi lubada.
  • Õpi midagi uut. Selleks ei pea sa isegi tasulisi kursuseid võtma. On olemas tasuta koolitusi kuid ka internetiõpetustest võid proovida järgi nt. huvitavaid meisterdamisi, trenne jne.

  Loodan, et suudate kõik enda uusaastalubadused realiseerida ning ei anna alla vaid seate vajadusel eesmärke ümber

  Head uut aastat kõigile!

  Airi
  Saku Läte
  Joogivesi, mis hoolib!