• Saku Läte joogivesi

    18. detsember 2017

    Saku Läte joogivesi kuulub toiduohutuse seisukohast suure riskiga toiduainete gruppi koos liha-, piima- või näiteks kalatoodetega. Vesi on toit, mis peab tarbijale olema puhas – värvitu, lõhnatu ja kõrvalise maitseta. Et me saaksime oma klientidele pakkuda kõige kõrgema kvaliteediga joogivett kontrollime oma tootmist ja toodet igapäevaselt erinevate analüüsidega. Lisaks hoiavad meie tegemistel silma peal ka Veterinaar- ja Toiduameti ning Terviseameti inspektorid.

    Kuidas me teame, et meie vesi on koguaeg parima kvaliteediga?

    1. Regulaarne vee keemiliste ja mikrobioloogiliste näitajate kontroll Terviseameti kesklaboris. Tulemused jõuavad ka automaatselt kontrollinspektoritele, kes saavad jooksvalt infot meie vee puhtuse kohta.
    2. Mikroorganismide analüüs meie oma laboris – lisaks akrediteeritud labori analüüsidele hoiame ka ise jooksvalt vee, taara ja lõpptoote kvaliteedil silma peal.
    3. Vee keemiliste näitajate analüüsid ütlevad meile, kui kaevus või filtersüsteemides peaks toimuma mingisuguseid muudatusi.
    4. Kõikide puhastus- ja desinfitseerimisvahendite jääkide kontroll – kemikaalide doseeringutes juhindume mõttest „nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik“ ehk siis taara peab olema täielikult puhas, aga ükski kemikaal ei tohi jõuda meie klientide joogiklaasi.
    5. Taara kvaliteedi kontroll ennem pesu – kui me leiame mõne pudeli, kus eelmine klient on sees hoidnud näiteks mahla, oma kaevuvett, koduveini või midagi veel hullemat, siis selline taara eemaldatakse kvaliteedi riski tõttu kohe käibelt.
    6. Toote säilivuskatsed – teeme regulaarselt pudeldatud veele säilivusaja lõpus Terviseameti kesklaboris analüüsi, et veenduda vee parimas kvaliteedis kogu meie poolt lubatud tarbimisaja jooksul (ja peale sedagi).
    7. Taara migratsiooni analüüs – jälgime, et taara kasutamise käigus tekkivast kulumisest ei hakkaks vette migreeruma tervisele ohtlikku lisaainet Bisfenool-A.

    Kuidas me saavutame vee ühtlaselt kõrge kvaliteedi?

    1. Torustiku pesu – peseme tootmise torustikku regulaarselt vähemalt 1 kord nädalas. Millal sinu kontori veetorustikule viimati pesu tehti?
    2. Filtersüsteemid pestakse puhtaks iga öö.
    3. Jälgime läbi päeva taara pesu- ja desoainete kontsentratsiooni ning ei tee mingeid järeleandmisi toodetava esimese ja viimase veepudel puhtuses.
    4. Operaatorid, tootmis- ja kvaliteedijuht alustavad oma tööpäeva tootmises klaasikese veega – lisaks sellele, et nad teevad parima teene oma kehale, pakkudes talle puhast joogivett, tunnetavad nad kohe oma maitsemeelega ära kõik võimalikud kõrvalekalded.

    Kadi Liimand
    tootmisjuht